среда, 20 октомври 2021

Познати

Северина не го носела детето во училиште 46 дена, ќе повторувало година – поранешниот сопруг откри кој го чувал детето најмногу

Милан Поповиќ гостуваше во емисијата „Добро јутро Србија“ на Хепи телевизијата и зборуваше за неговата врска...
Познати

Кога уличната музичарка виде дека славниот пејач и е во публиката остана подзината – пееше негова песна сосема случајно (ВИДЕО)

Рада Рао е пејачка која редовно настапува на улиците во Бостон, а дел од нејзиниот репертоар е хитот на Џон Леџенд...
Познати

Омилената италијанска водителка клекна, а навивачите на трибините паднаа во транс – немаше маж кој не плакнеше очи од овој детаљ

Една од најатрактивните спортски водителки во светот е Дилета Леота, која успеа минатиот викенд да ја крене цела...
Вести

Сопствениците на ноќни клубови најавија граѓанска непослушност: Своеволно ќе ги отворат клубовите следниот викенд ако Владата остане глува на нивните барања

Сопствениците на ноќни клубови во земјава вечерва од состанокот во Штип најавија граѓанска непослушност и дека...
Скопје

Арсовска од Гази Баба: Мега парк, средена инфраструра и поврзување со Аеродром ќе бидат моите врвни приоритети за оваа општина

Ќе го започнам мандатот на градоначалник на Скопје со решавање на приоритетните проблеми од секоја скопска општина....
Познати

Вака изгледаше Селма Бајрами кога за прв пат се појави на телевизија: Саша Поповиќ не можеше да и одолее, беше „жив оган“ (ВИДЕО)

Пејачката Селма Бајрами и покрај тоа што не е меѓу помладите фолк ѕвезди и денес важи за една од најзодните, најатрактивните...