вторник, 19 октомври 2021

Вести

Пешевска: На денешен ден во 2019 година, УЖ беше примена за членка на EPP Women, со што се потврдија европските аспирациите на ВМРО-ДПМНЕ

На денешен ден во 2019 година, Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ беше примена за членка на Организацијата на жени на Европската...
Вести

Мицкоски до народот на Македонија: Земете учество во создавањето на новата иднина, оваа наша генерација е таа која ќе се избори за промените- Излезете и гласајте!

Народе на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Роми, Власи, Срби, Бошњаци мора да знаете дека мојата битка е и...
Вести

Николоски: Филозофијата на Заев е да владее со поткуп, но Македонија не е серија од Нетфликс, тука има едуциран народ кој нема тоа да го дозволи

Филозофијата на Зоран Заев е да украде во тек на четири години 100 милиони евра од народот, и после преку поткуп...
Вести

Николоски: Освен во криминал Македонија е западната во економска криза, неспособноста на оваа Влада оди до таму граѓаните да се прашуваат дали ќе има парно греење, тоа мора да се промени

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија вели дека...