петок, 15 октомври 2021

Општини

Петков: Време е Виница да одбере реални проекти наместо празни ветувања, способни и одговорни личности наместо оние кои ги ставаат личните интереси пред вашите

Кандидатот за градоначалник на Виница од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Петков преку статус на Фејсбук ги повикува...
Познати

Неподвижно лежи во болнички кревет: Вака изгледа новата девојка на Дарко Лазиќ која ја прет*па без причина, еве каде настанал хаосот

Иако двајцата демантираа, српските медиуми дојдоа до фотографии по меѓусебната тепачка помеѓу Дарко Лазиќ и неговата...
Познати

Овие зборови кои ги кажа за последен пат ноќта на 15 октомври ќе ви одѕвонуваат уште долго во ушите – по ова интервју никогаш не се врати

На 15 октомври некаде околу 21 часот заедно со Зафирчев го снимивме последното интервју на Тоше Проески. Мојата...
Вести

Арсовска: Ако можел Градот Скопје да троши на скандалозни активности за вознемирување малолетници и да субвенционира загубари, може истите да се скратат за да се овозможи бесплатен јавен превоз

Независната кандидатка за градоначалник за Град Скопје, Данела Арсовска, вечерва во изборното соочување во МТВ,...