четврток, 14 октомври 2021

Вести

Мицкоски: Заев покажуваше лактови кон Данела, а нејзиниот ривал Шилегов се кикотеше на таков потег, тоа е примитивен чин кој покажува каде сме како општество

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат М, вели...
Вести

Мицкоски: Процентите од пописот нема да ни ги вратат луѓето што си заминуваат поради лошиот живот, треба пред се’ да создадеме иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Патот кон“ во Алсат М телевизија, вечерва, во однос на потенцијалните...
Скопје

Котлар-Трајкова: Ќе го решам урбаниот хаос во Општина Центар, затоа што имеме улици надвиснати со станбени згради, а противпожарните и амбулантните возила не можат да поминат

Преку проектот „Спас за Центар“ ќе го решиме урбаниот хаос во најурбаната општина во Град Скопје, Општина Центар...
Општини

Мицкоски: Ни претстои енергетска криза, на РЕК не им текнува кога треба да се копа јаглен, туку кога треба струмичките фирми да земат тендер, затоа сега ќе увезуваат јаглен

Ни претстои енергетска криза, а власта размислува само како да земе уште некој тендер, па затоа наместо да копаат...