среда, 13 октомври 2021

Вести

Мицкоски: Додека гледаат тендерите во РЕК Битола да ги добијат струмички фирми или Стентон, машините за ископ потонаа во вода

Додека џебовите на власта се полнат, брутално се осиромашува народот, истата таа власт која се богати, го осиромашува...
Општини

Јорданов: Николов нема допир со реалниот човек, на вработените во неговата Баргала им дава 2 денари плата, а тој ужива во привилегии, тој не може да биде градоначалник

Тоа што јас го ветувам е дека ќе имаме нормална локална власт која што ќе функционира во нормални услови, ќе бидеме...
Ракомет

Починала на бензинска пумпа на автопатот кај Велес: Докторката која прва пристигнала раскажа за тешката загуба на репрезентативката

Јулија Партенко почина на 38-годишна возраст, а како што наведува велешкиот портал „ТиРековМиРече“, несреќниот...
Регион

„Ќе ги закопуваме ли браќата како во 99-та?“- Сестрата на ранетиот Србин, му се обрати на Вучиќ, емотивни признанија „Неподносливо е!“

Ќе ги закопуваме ли браќата како во 1999? Сестрата на ранетиот Сречко Софронијевиќ му се обрати на Вучиќ, претседателот...
Општини

Јорданов: Пред избори ги раскопаа улиците демек нешто работат, а имаа 4 години за тоа, ние ќе изградиме обиколница, неколку катни гаражи и достапен јавен превоз во Штип

На вечерашното изборно соочување во Канал 5 телевизија, кандидатот за градоначалник на Штип од ВМРО-ДПМНЕ, Иван...
Вести

Арсовска: Јас како иден градоначалник ветувам дека ГУП ќе биде отворен и за сите скопјани, да знаат што се планира во нивното маало

„Урбаното дивеење е предмет на овозможување од страна на оние кои што се креатори на политиките на некој од таму...
Храна и пијалаци

ЦВЕКЛОТО Е ИЗВОР НА ЗДРАВЈЕ! Го регулира крвниот притисок, го намалува холестеролот и ја стимулира функцијата на црниот дроб!

Цвеклото е двегодишно коренестоо растение, со црвен вретеновиден корен и темно зелени лисја со црвени вени. Тоа...