вторник, 12 октомври 2021

Вести

Мицкоски: Откажување од службено возило и репрезентација, ќе биде прво што ќе им кажам на новите избрани градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

Градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во дебатниот магазин на ТВ21 истакна што е првото нешто...
Вести

Мицкоски: Не чека нова енергетска криза, владата прави зделка од 50 милиони евра на увоз на јаглен зошто ископот во РЕК затаи

ЕЛЕМ и МЕПСО ги банкротираа со лошите енергетски политики, па се обидуваат да ги спасат со 50 милиони евра од државата....
Вести

Мицкоски: Кога ќе се има во предвид колку многу се краде од државата па и ЈСП ќе ви кажам дека откако ќе престане тоа, многу лесно на граѓаните во Скопје ќе им се даде бесплатен превоз во ЈСП

Професорот Марјан Бојаџиев во вечерашното гостување на ТВ21 истакна дека студентите на приватните универзитети...
Вести

Арсовска: Политичарот инвестира во канцеларии и во својата фотелја, а  менаџерот инвестира во иднината на своите сограѓани

Наместо да потрошиме 11 милиони евра за нови луксузни канцеларии за градоначалникот во заминување, овие 11 милиони...
Вести

Мицкоски: Двајцата советници на СДСМ во Битола фатени се живи како вршат поткуп, одбраната е пријава дека неовластено како се снимани дека вршат поткуп

„На терен се случува брутален поткуп еднаков на тој минатата година. Еве денеска можам да кажам во вашата емисија...
Вести

Мицкоски: Заев на примитивен начин на Данела и покажуваше лактови и направи сексистички испад, и нормално е Арсовска да бара извинување, меѓудругото и од Шилегов

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на ТВ21 посочи дека премиерот Зоран Заев...
Вести

Мицкоски: Промените значат дека на сцена доаѓа нова генерација луѓе, нова надеж во политиката, решенија за проблемите на луѓето

Новата иднина се промените, проектите и победите. Промените што ќе значат дека на сцена доаѓа нова генерација...
Вести

Мицкоски сведочеше за две емотивни приказни за Бојан и Мухамед – Тие од власта коишто велат дека живееме во време кога нема херои, тие само не знаат каде да погледнат, во оваа кампања запознав многу современи херои поради кои вреди да се борам

„Јас во оваа кампања запознав многу современи херои кои ја водат и нашата битка од која треба да земеме пример...
Скопје

Мицкоски: Скопје заслужува градоначалник кој ќе гледа на градот како на свој дом, а не човек преполн со неоправдана ароганција и самобендисаност

Скопје заслужува градоначалник кој ќе гледа на градот како на свој дом, а не човек преполн со неоправдана ароганција,...