недела, 10 октомври 2021

Општини

Петрушевски: Премногу опозициска реторика од двајцата кандидати на СДСМ во Куманово, што е доказ дека СДСМ ништо не реализирале од ветеното изминатите години

Премногу опозициска реторика од двајцата кандидати на СДСМ во Куманово, што е доказ дека СДСМ ништо не реализирале...
Скопје

Митески: Царовска да дојде во Населба Лисиче и да им објасни на родителите зошто од 2016 година досега не е изградено училиштето “Димитар Македонски”

Царовска да дојде во Населба Лисиче и да им објасни на родителите зошто од 2016 година досега не е изградено училиштето...
Општини

„Ако го слушате Заев на настапите преполни со фалби ќе помислите дека живееме во Шведска, а нас стандардот ни е како во Африка“

Кај Заев нема ништо европско и кога ќе слушнете полна уста за Европа верувајте ми повторно кажува една нова лага....
Вести

Мицкоски: Курц во оставката не сум над државата, а Заев секој ден е умислен дека тој е државата, и не сака да си даде оставка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг од Ново Село рече дека австрискиот канцелар Себастијан...
Вести

Мицкоски: Заев сака да се зборува дека сите се исти и дека нема што да се гласа, за да остане на власт, затоа излезете масовно

Власта се плаши од пораз и знае дека овој пат и покрај сите притисоци, закани и поткуп од украдените пари изминатите...
Општини

Божинов: Парична помош за секое новороденче, нова развојна индустриска зона, туристички капацитети и поддршка за земјоделците во Ново Село

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Ново Село, Ѓорѓе Божинов, вечерва на митингот во Ново Село,...
Вести

Мицкоски: Гарантираа сигурен откуп и пласман на земјоделските производи, нови патишта, училишта, градинки, ништо не исполнија и сега повторно ве лажат без срам

Затоа на 17-ти октомври се одлучува за иднината. Тоа е можност да се произнесете за се што зборев досега и сериозно...