сабота, 9 октомври 2021

Општини

Колев: Се обврзувам за над 213 проекти за Велес, нов развоен истражувачки центар, подземна гаража, нова индустриска зона, три нови спортски комплекси

Кандидатот за градоначалник за општина Велес од ВМРО-ДПМНЕ, Марко Колев, на вечерашниот митинг во општина Велес,...
Познати

ИМА 53 ГОДИНИ И ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО: Од бујното деколте на актерката од серијата „Чувари на плажа“ ќе останете без зборови (ФОТО)

Актерката Дона Дерико, која ја памтиме по улогата во популарната серија „Чувари на плажа“ има 53 години изгледа...
Вести

Мицкоски: Заев мисли дека народот зад параванот ќе заборави дека сме први по смртност од КОВИД во Европа, дека 14 луѓе изгореа, дека нема одговорност

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Велес на големиот митинг за локалните избори, рече дека Заев...
Скопје

Стефковски: Жителите на Раштак немаат вода за пиење – на лагата и се кратки нозете, а ова е доказ дека Георгиевски лаже (ВИДЕО)

Жителите на Раштак немаат вода за пиење, Борис Георгиевски во телевизискиот дуел пред некој ден излажа дека Раштак...