вторник, 5 октомври 2021

Познати

Некогашната бинго девојка Грубовиќ има голем повод за славење – сподели фотографија, а нејзините следбеници ја преплавија со честитки

Некогашната бинго девојка и манекенка Натали Грубовиќ иако не ја гледаме на ТВ екраните, активна е на социјалните...
Скопје

Арсовска: Како што ги застапував интересите на 24.000 претпријатија, на ист начин ќе се борам за центарци и Скопје да добијат модерен лик

Данела Арсовска, независната кандидатка за градоначалник на градот Скопје вечерва од Центар истакна дека како...
Скопје

Сиљановска Давкова: Непристојната и неџентлменска црна кампања која деновиве се прави врз кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска

Срамота е да не сме имале до сега жена градоначалник на Скопје, жена претседател на Собрание, претседателка на...
Општини

Коњановски: Мојот проект е ослободување на комуналните такси, за инвестиција која е поголема од 500.000 евра и која ќе вработи минимум 50-тина луѓе во здравството

Имавме средба со директорот на приватната болница „Плодност“ и го промовиравме проектот, проектот на ВМРО-ДПМНЕ....
Скопје

Славески: Шилегов е толку неефикасен што не може ни ѓубрето од улиците да го собере и дупките да ги закрпи, да го победиме неработењето, да создадеме нова иднина

Трајко Славески, носител на советничката листа за Град Скопје на денешниот митинг во Центар, пред граѓаните истакна...
Скопје

Арсовска до Шилегов: Ќе депонирам лична изјава дека нема да го зголемам својот имот во наредните 4 години, го повикувам Шилегов да го стори истото

Независната кандидатка за градоначалник поддржана, Данела Арсовска вечерва од Чаир истакна дека до Антикорупциската...
Познати

Секоја жена која се мачи со вишокот на килограми мора да го има фустанот на Кејт Мидлтон во орманот – ќе изгледате неколку килограми помалку

Кејт Мидлтон добро знае што ѝ ласка на нејзината фигура, па затоа никогаш не греши кога станува збор за модните...
Вести

Коњановски: СДСМ наследи готови проекти за топлификација и прочистителна станица, но поради незнаење ги закочи, затоа се потребни промени

„Во овие четири години од локалната власт на СДСМ Битола доби апсолутно мртвило и нула реализација на ветените...