недела, 3 октомври 2021

Македонија

Арсовска: Подземна сообраќајница, кружен тек и нови булеварски решенија за општина Кисела Вода- Најдобрите денови за Скопје допрва доаѓаат

Кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на средба со граѓаните...
Македонија

Мицкоски: Трета година помина Заев, Димитров и Османи се сликаа со кренат палец за почеток на преговори со ЕУ, а преговори се уште не се почнати

Да се потсетиме на она што се случуваше во изминатите 4 години. Ветуваа 500-600 километри автопат, ветуваа ќе го донеселе...
Општини

Колев: Изработка на ГУП, подземна гаража и Градски плоштад, нова индустриска зона- ова е победничката програма за Велес

Кандидатот за градоначалник на општина Велес од ВМРО-ДПМНЕ Марко Колев, ја промовираше, како што вели, победничката...
Скопје

Костовски: Смилевски за поликлиника на граѓаните им нуди монтажни бараки како оние кои изгореа во Тетово, а јас ќе ја дадам општинската зграда

За поликлиника во општина Бутел, актуелниот градоначалник, Велимир Смилевски на граѓаните им нудеше монтажна...
Вести

„Заев и Шилегов се како од народната поговорка- зајкото му рекол на магарето дека му се големи ушите, исти се, најлошото во државата“

Слушам дека Зоран Заев го фали Петрета, како Петре бил добар, вреден, најдобар итн. Ме потсетува на онаа народната...
Скопје

Мицкоски: Пред 4 години ветуваа нови паркови, три базени и пензионерски домови, ништо од тоа не направија во Карпош, затоа сега не треба да им се верува

Ја добив програмата на нивниот кандидат еден мал Зоран, Душко се вика, за градоначалник овде на Карпош, ама и програмата...
Познати

Откако беше ослободена од канџите на нејзиниот татко, Бритни сега планира да го направи она што не можеше да го направи претходните 13 години

Откако беше ослободена од старателството кое над неа го имаше нејзиниот татко Џејми по 13 болни години, Бритни...