сабота, 2 октомври 2021

Општини

Мицкоски: Наместо да понесе политичка одговорност затоа што 14 луѓе живи изгореа, Филипче оди по митинзи и ги промовира малите зоранчиња

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Тетово истакна дека 14 луѓе...
Познати

Стилистот на Ники Минаж воодушевен од Карлеуша: Видел нејзина фотографија и буквално „одлепил“ поради овие две работи (ФОТО)

Јелена Карлеуша, српската пејачка која често може да се најде во странските медиуми поради специфичниот стајлинг...
Вести

Карапетров: Решавање на проблемот со сообраќајниот хаос и реконструкција на водоводната мрежа, Тетово заслужува да тргне напред

Моето вечерашно обраќање ќе го започнам со една мисла на големиот Мартин Лутер Кинг која гласи: „Секогаш е вистинско...