сабота, 2 октомври 2021

Општини

Јорданов: Граѓаните ќе ми бидат партнер во моето работење и заедно ќе ги креираме политиките и програмите за решавање на нивните проблеми

Кандидатурата за градоначалник на општина Штип, ја прифатив затоа што имаме обрска кон Штип, живееме во центарот...
Вести

Мицкоски од Гостивар: Заеднички патриотизам е кога заеднички ќе ги победиме криминалот и корупцијата и ќе донесеме инвестиции и отвориме работни места за сите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Гостивар истакна дека заврши...
Општини

Димовски: Од одлуката на 17-ти октомври, зависи дали ќе продоложи иселувањето од Гостивар или конечно младите генерации ќе ја гледаат иднината тука

Главна водилка за мене, како носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “Oбнова за Македонија”,...
Скопје

Арсовска од Бутел: Време е ароганцијата и мрзеливоста да ги замениме со посветеност и ентузијазам. Скопје ќе биде град кој нуди решенија

Данела Арсовска, кандидатката за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва се сретна со граѓаните...
Скопје

Арсовска: Град Скопје наместо за проекти и подобрување на инфраструктурата, парите ги давале на сомнителни скандали од кои децата и семејствата се изложени на трауми

Ако ги гледате настапите на некои од противкандидатите и нивните реклами, на момент ќе помислите дека Скопје е...
Општини

Мицкоски со порака до идните градоначалници: Заборавете на канцеларијата и фотелјата, вашето место е со народот, на улица, нива или пред продавница

На 17-ти октомври ќе победи ВМРО-ДПМНЕ и ќе ја добие поддршката од народот бидејќи нашата најголема коалиција на...