среда, 29 септември 2021

Општини

Пецаков: Суштински што треба да се направи за Охридското Езеро и живиот свет во него е да се стави во функција колекторот на целото подрачје

Кандидатот за градоначалник за општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков во дебатната емисија на Телевизија...
Општини

Пецаков: Уредувањето на плажите покрај Охридското езеро беа најгорливиот проблем ова лето, и немаше турист кој не се пожали

Факт е дека уредувањето на плажите беше еден од најгорливите проблеми ова лето за кои што имавме забелешки, буквално...
Вести

Мицкоски за СДСМ: Најдобри се во корупција и криминал, афери и скандали, никој не одговара, оставките се амнестија за Ден Дончев, Павле Богоевски, Рашковски

Ова се избори на кои се одлучува во каков правец ќе продолжи нашата Македонија. Овие избори точно е дека не се парламентарни,...
Скопје

Ѓорѓиевски: Ќе направам ревизија за работењето во општина Кисела Вода и ќе има одговорност за секој украден денар од граѓаните

Орце Ѓорѓиевски кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Кисела Вода, во дебатата на Телевизија Телма...