вторник, 28 септември 2021

Вести

Мицкоски: Заев вели дека сум немал став за важните прашања, епа знај, никогаш нема да имам предавнички и квислиншки став како тебе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски од митингот во Ресен каде што ја бара поддршката од граѓаните...
Скопје

Георгиевски од Марино: Најважни проекти за општината се изградба на канализациона и водоводна мрежа како и рехабилитација на локалните патишта

Кандидатот за градоначалник на општината Илинден од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Александар Георгиевски денеска оствари...
Вести

Мицкоски: Народот додека се моли за денар или два за килограм јаболка, Заев се вози во лимузина која чини колку 3 милиони килограми јаболка

Нема да кажувам дека во Ресен првпат сум се заљубил, сум имал девојка првпат тука, тоа ќе ви го каже еден друг. Тој...