понеделник, 27 септември 2021

Скопје

Зафировски: Наместо само на ДУП-ови и ѕидање како што се прави сега во Општина Карпош, треба да се насочиме и кон подобрување на квалитетот на животот на граѓаните

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Карпош, Оливер Зафировски во гостување во дебатната емисија...
Скопје

Арсовска: Скопјани ќе добијат брз, квалитетен и безбеден јавен превоз со пристапни цени, не ни требаат 100 милионски решенија кои не се изводливи

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, во дебатата на Телевизија...
Скопје

Арсовска: Имаме брзи и ефикасни решенија да го направиме Скопје современа метропола, нема повеќе да се зборува дека делови од градот немаат основна инфраструктура

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Алијанса...
Скопје

Зафировски: Еден градоначалник треба да биде и добар менаџер, јас поседувам менаџерски способности и тоа го докажав со детската болница Козле

Кандидатот за градоначалник за општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Оливер Зафировски смета дека за да се...
Општини

Јанчев: Има готов проект за дестилана за лозарите да не бидат уценувани, нема реакција од Владата затоа ќе ја направиме сами како општина

Успаевме да ја исполниме речиси целата програма со која настапив во 2017 година на изборите што беше предизвик за...
Скопје

Муцунски: Нашата образовна инфраструктура нема темел во општина Аеродром, затоа ВМРО-ДПМНЕ прво ќе се фокусира на реконструкција на сите основни училишта

„Мораме да инвестираме сериозно во образовниот процес во Македонија и социјална политика на некој начин. Што...
Скопје

Муцунски до Филиповски: Толку сте разочарани од работењето на СДСМ во Аеродром, што сум убеден дека и вие ќе заокружите број 7

Господине Филиповски јас ја следам и Вашата кампања и Вашите две денешни обраќања и гледам толку сте разочарани...