петок, 24 септември 2021

Вести

Мисајловски: Власта форсира да ја стави трагедијата во Тетово „под тепих“ и воопшто да не се дискутира, одговорност мора да има за 14-те загинати лица

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Владо Мисајловски вечерва во Сител Телевизија, во врска со трагедијата...
Вести

Стоилковски: Чист политички прогон- Никој не мрдна за дивоградбата на Шилегов, а отвораат предмет отфрлен од Вилма Русковска

Цел месец не се најде инспектор да дојде да измери дивоградбата на Петре Шилегов! Цел месец инспектори, обвинителство,...