четврток, 23 септември 2021

Вести

Заев: Штом ќе се соопштат причините за пожарот ќе одлучам за оставките, ми требаат информации за да можам мирно да спијам

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам...
Вести

Чулев: Кој е виновен за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило на МВР?! Повторно ли Наќе е крив?

Кој е виновен за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило на МВР?!...
Вести

Николоски: Аферите кај Шилегов не може да се добројат, олигархиската фирма која е замешана во последната афера доби пари од Фондот за иновации за ставање на арома во вода

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија,...
Вести

Македонски полицајци фатени со дрога во Црна Гора, МВР вели дека дрогата останала во автомобилот од акција во 2016-та година!

Македонски полициски службеници се фатени со дрога во Црна Гора која била скриена во специјални бункери под седиштата....