среда, 22 септември 2021

Вести

Мицкоски: 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај лично ви гарантирам дека нема да се смирам додека не излезе вистината

Во вечерашното гостување на ТВ Шења претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека 14 луѓе загинаа во...
Вести

Мицкоски: Со Села направивме коалиција за создавање иднина, а не да навлегуваме во прашања кои создаваат поделба, доста беше поделби

„Не е поентата да се занимавате со политика и да делите. Поентата е да се занимавате со политика и да обединувате....
Вести

Мицкоски: Доста е со поделбите што ги прави власта, тие нека останат во минатото, ние ќе донесеме иднина за сите сегашни генерации

„Она кое што се обидовме да го расчистиме уште при нашата прва средба и со Зијадин Села и со Африм Гаши е дека оваа...