понеделник, 20 септември 2021

Вести

Николов го демантира Заев: Ниту јас, ниту некој од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ некогаш сме консултирани за мерките против КОВИД

Иако Зоран Заев вели дека биле повикани за да ги консултираат за здравствената политика во врска со Kовид –...
Познати

Катарина со фотографија од болница кога за прв пат ја здогледа ќерката: „Оваа мала херојка пред две години ми го освои срцето засекогаш“ (ФОТО)

Македонскиот модел Катарина Ивановска во 2019 година за вторпат се реализираше во улогата на мајка и на свет донесе...
Вести

Мицкоски: Народот е понижен, покраден и разочаран и затоа не верува во политичарите- не сме сите исти и затоа мораме да се извлечеме од апатијата

Народот точно знае дека е понижен, покраден, омаловажен и народот е комплетно е разочаран од тоа што се случува...
Вести

Мицкоски со одговор за обвинувањата за профитерство: Заев сетете се на малата Тамара, на Монструм, на случајот Нешковски, како ги злоупотребувавте случаите за да седнете во фотелја

Ако некој злоупотребувал човечки судбини за политиканство тоа е Зоран Заев, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Мицкоски до Заев: Обезбедивте хибриден режим- најнесреќна земја во светот, најкорумпирана земја во Европа, ете тоа е ваша заслуга

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ ДУЕЛ во емисијата Само вистина на Канал 5, реплицирајќи...
Вести

Мицкоски: Утре ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава зошто директорот на Водовод и градоначалникот на Скопје местеле тендери

Во текот на утрешниот ден во обвинителство ќе биде доставена кривична пријава по член 353 злоупотреба на службена...
Вести

Мицкоски: Понудата на СДСМ е транзициски кадри, ќе ми биде чест заедно со народот да покажеме разлика и да ја поразиме криминалната коалиција СДСМ –ДУИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со премиерот Зоран Заев во Канал 5 телевизија,...
Вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ до премиерот: Не сме сите исти, ние водиме на анкетите, но најважно е да создадеме иднина за народот

Она што е чувството на терен и вистинските бројки е дека победата на опозицијата на овие локални избори не е доведена...