сабота, 18 септември 2021

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Поддршка за граѓаните кои протестираат за вистината за пожарот во Тетово, СДСМ и ДУИ наместо пендреци по народ да си дадат оставка

ВМРО-ДПМНЕ изразува поддршка за луѓето кои мирно протестираа во Тетово како реакција на отсуството на одговорност...
Познати

Елеонора Миљковиќ го прослави роденденот – паднаа страсни бакнежи со ова мускулесто момче, па завршија г*ли во базен (ФОТО)

Македонската старлета Елеонора Миљковиќ вчера славеше роденден, а по тој повод приреди и луда забава. Елеонора...
Вести

Шилегов се пофали дека се руши галијата во Вардар, гневните граѓани му вратија: За кратко ќе заминете во историјата на неспособен градоначалник

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денес на својот Фејсбук профил објави фотографии од демонтирањето на...
Скопје

Променето времето на посебниот сообраќаен режим утре во Скопје – наместо попладнето овие булевари ќе бидат блокирани наутро!

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека поради промена на терминот за одржување...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ утре со прес-конференција како Шилегов станал мултимилионер иако годишниот извештај му е како на секој просечен граѓанин

ВМРО-ДПМНЕ за утре во 10:30 часот најави прес-конференција во врска со мултимилионерот Петре Шилегов иако како што...
Познати

Требаше таа да блесне во бело: Се ожени поранешниот на Анастасија, неговата сестра која е поранешна на Вељко испровоцира до бескрај

Поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ, Костадин Терзиќ денеска се жени. Имено тој ќе се заколне на вечна...