вторник, 14 септември 2021

Вести

Силјановска Давкова: Филипче и Хасани одговараат пред Парламентот, Заев е само поштар според Уставот, тој нема право да одлучува за оставките

  „Претседателот на Собранието треба да го брани Собранието. Собранието се брани кога се почитува Деловникот....
Вести

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ година дена наназад предупредуваше дека изградбата на модуларните болници не е според стандардите, а власта обивнуваше дека се шират лажни вести

„Прво, моето мислење е дека здравството, образованието, па дури и сите други сектори се дел од политиката, тие...
Вести

Центар за противпожарна обука и спасување по светски стандарди наменски организиран, современо опремен и спремен за користење (ВИДЕО)

По повеќемесечни подготовки и финансиски вложувања, македонската компанија „КОУЗОН“ го претстави пред јавноста...
Вести

Надлежните шест дена не излегуваат со идентитетот на настраданите во пожарот во Тетово: Tоа отвора сомнежи и простор за шпекулации

Поминаа 6 дена од катастрофалниот пожар во тетовската модуларна болница, а освен што нема одговорност, нема ниту...