понеделник, 13 септември 2021

Вести

Божиновски: Заев треба веднаш да ја прифати оставката од Филипче за морална одговорност, истрагата ќе покаже кој има кривична одговорност

Оставките за случајот со пожарот во тетовската модуларна болница беа понудени од Филипче и останатите и затоа...
Занимливости

Си ја заборавил сопругата на бензинска: Сфатил што направил откако поминал 100 километри, еве како реагирала таа

Еден Аргентинец ја заборавил сопругата на бензиска пумпа, но за работата да биде уште полоша, тој сфатил дека “нешто...