петок, 10 септември 2021

Живот и стил

УТРЕ Е ГОЛЕМ И ТЕЖОК ПРАЗНИК- се одбележува отсекувањето на главата на Св. Јован Крстител, воздржете се од овие работи

Православните христијани утре го одбележеуваат празникот Отсекување на главата на Свети Јован Крстител. Празникот...
Познати

Светски познатата тенисерка му кажа „ДА“ на македонскиот милијардер кој е 13 години постар од 29 годишната убавица (ФОТО)

Симона Халеп, една од најдобрите светски тенисерки, реши да скокне во тавче и кажа „ДА“ на македонскиот милијардер,...
Вести

ВИДЕО: Вака изгледа ПУР изолационан панел кога е 30-тина секунди изложен на оган, сите модуларни болници во земјава се изградени вака

Вака изгледа ПУР изолационан панел кога е 30тина секунди изложен на оган. Веднаш до него се гледа ПИР панелот, изложен...