четврток, 9 септември 2021

Живот и стил

СВ. МАЧЕНИК ФАНУРИЈ: Повеќе се молел за спасение на својата мајка отколку за себе, светец кој многу се почитува во Прилеп и во Битола

Денеска е 27 август (по стар стил) и се слави Светиот маченик Фануриј. Кој бил и кога живеел овој светител не се знае....
Вести

БИЛА БРЕМЕНА ВО 7МИ МЕСЕЦ: Осумнаесетгодишната девојка која денеска почина како последица од коронавирусот носела уште еден живот со неа

Според неофицијалните информации на ФОКУС, осумнаесетгодишната девојка која денеска го загуби животот како последица...
Вести

Солзите сами ќе ви течат од ова сведоштво: Ќерка и мајка ги најдовме изгорени во кревет, телата им беа пеплосани, но овој детаљ не се оштетил

Репортерката на Дојче Веле, Арбнора Мехмети од прва рака преку својот објектив ја проследи трагедијата и случувањата...
Познати

Филип отиде во Америка да работи, а Пријовиќ го истакна деколтето и уживаше во ноќното излегување додека Брена пееше (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ синоќа беше на настапот на нејзината свекрва Лепа Брена, откако го испрати сопругот...
Вести

„Снаа ми остана без сопруг и две деца останаа без татко“ – трагедијата во Тетово не ја преживеа ниту 38 годишен пациент (ВИДЕО)

Голема трагедија вчера го затекна Тетово откако се запали ковид болницата во градот и починаа 14 пациенти, а 12 беа...