среда, 8 септември 2021

Вести

Стоилковски со порака до Филипче и Заев: Не одете да се сликате во Тетово, одете да си напишете оставки, бандо неспособна

Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук пишува дека време е Заев и Филипче да си потпишат оставки. -Длабоко сочувствувам...
Вести

До крајот на годината само уште еден споен викенд – еден празник се паѓа во сабота кој не се поместува, убаво испланирајте си ги овие денови!

Полека но сигурно поминува и денешниот неработен ден во земјава,а до крајот на годината остануваат уште неколку...
Вести

Мицкоски: Локалните избори се крстопат по кој се решава за судбината на Македонија и идните генерации, народот одлучува во каква држава сака да живее

ВМРО-ДПМНЕ го заокружи кругот на трансформација и реформи. На сцена се кандидати за градоначалници, нови лица...
Вести

Мицкоски: Да се бориме за стандард како во Австрија, за европски плати, за влез во ЕУ со зачуван идентитет и рушење на границите

Народе мој сонувам за големи работи за нашата Македонија, и не е доволно човека само да сонува, туку и да работи...