вторник, 7 септември 2021

Познати

Катерина Грујиќ и Марко Гобељиќ открија дека чекаат девојче – еве кога е терминот, а името кое го одбрале е со особено значење за пејачката

Пејачката Катарина Грујиќ и фудбалерот Марко Гобељиќ неодамна го кажаа судбоносно „да“ на приватна церемонија,...
Познати

Демантираше дека е во врска со женето момче, а сега гордо кажа „ДА“ – ќерката на Топалко запросена во невиден луксуз (ФОТО)

Ќерката на пејачот Милан Топаловиќ Топалко, Хелена Топаловиќ го изговори судбоносното „ДА“ и се пофали на социјалните...
Вести

Мицкоски: На овие избори народот одлучува за својата иднина, дали ќе живее во криминал, корупција, понижувања или ќе избере надеж, просперитет, работа и проекти

За кратко време втор пат овде во Гази Баба, првиот пат беше кога ги презентиравме политиките „Македонија за сите...
Вести

Арсовска од Гази Баба: Визијата за Скопје е град кој ќе ја негува традиција, а гледа кон иднината, еколошки чист и град без сообраќаен метеж

Кандидатката за градоначалник на Град Скопје, г-ѓа Данела Арсовска, вечерва на Промоцијата на кандидати во Гази...