понеделник, 6 септември 2021

Познати

За Лила летото се уште трае: Ја крена ногата и позираше во црно бикини покрај базенот, погледот ќе ве води цело време кон овој нејзин дел

Македонската водителка Лиле Филиповска максимално го искористи ова лето. Деновиве таа замина на којзнае кој по...
Вести

Во тетовската капела наместо покојници се чуваат батаци и сувомеснати производи – еден од ретките градови во земјава кои немаат капела

Градската капела во Тетово, која беше изградена пред две години, се уште не е пуштена во функција. Се работи на...
Познати

Б*мба на која и нема рамен: Сите го познаваат синот на Гоца Божиновска, а малкумина знаат каква ќерка има – начисто го поматува машкиот разум! (ФОТО)

Мирко Шијан и Јелена Вучковиќ, деца на пејачката Гоца Божиновска, и го честитаа роденденот на својата сестра Зорана.   View...
Вести

Мицкоски: Порака до македонскиот народ, масовно да излезе и да се попише, проверката следи со фингерпринтот за кој се изборивме

Она што е важно е да кажеме дека одговорни за законито и точно спроведување на пописот е владата и Државниот завод...
Познати

Сето ова го заслужи: Ова е вилата на Ѓоковиќ која била ограбена, крадците буквално се изгубиле во огромното здание со дури осум бањи (ВИДЕО)

Меѓу дури 22- те куќи што биле ограбени во иста вечер во Марбела, Шпанија, била и вилата на Новак Ѓоковиќ, вредна...
Вести

Пандов: Ова е крајно штетна власт, единствен начин да се казни е со масовно гласање, бојкотот и седењето дома не е опција за делегитимирање на Заев

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во Алфа телевизија во „Што...
Занимливости

Фотографиите на Рафески ќе ви го одземат здивот: Апелира природата во Македонија да се зачува бидејќи таа ни дава живот (ВИДЕО)

Македонскиот фотограф Влатко Рафески во видеото кое го направи „Никон“ преку фотографиите од природните убавини...