среда, 1 септември 2021

Вести

Мицкоски: Од ковид умираат Македонци, Албанци, од сите етникуми, солзите исто вредат, одговорноста е на Заев и Филипче, најмалку што може да направат е да дадат оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа...
Вести

Мицкоски: Зад истурањето на лаги и говорот на омраза на власта стои нервозата и стравот дека ќе ги изгубат изборите, ние водиме позитивна кампања

Јас не можам да бидам егзибиционист и да користам реторика која не доликува во јавноста, како определени личности...
Вести

Мицкоски за Шилегов: Не може да се очекува ништо од човек кој е исклучително самобендисан, реди само тараби, а зад тоа ништо не работи

Не можам да очекувам ништо повеќе од човек кој е исклучително самобендисан и човек кој кажува се што сака другите...
Вести

Мицкоски: Власта сака народот да мисли дека сите се исти, но многу сме различни, мора да се победи апатијата и да се донесе надеж

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во „Заспиј ако можеш“ на Алфа истакна дека власта...
Фудбал

Фудбалската репрезентација го одработи официјалниот тренинг пред мечот со Ерменија и дебито на новиот селектор (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација го одработи официјалниот воедно и последен тренинг пред утрешниот меч...