недела, 29 август 2021

Познати

Неговото тело го пронајдоа на истото место каде што исчезна – мистериозно почина познатиот млад актер, сите го паметат како слаткото детенце

Младиот актер Метју Миндлер (19) е пронајден мртов во близина на факултетот на кој студирал, пренесуваат странските...
Познати

Вртоглавата цена на домот вешто ја крие, но не и изгледот на истиот: Карлеуша живее во вистински рај кој и го купил Душко Тошиќ (ФОТО)

Иако обично не ја покажува својата луксузна вила на социјалните мрежи, Јелена Карлеуша понекогаш прави исклучок...
Хороскоп

Неделен хороскоп – многу знаци ги очекува големи промени на љубовен план, а особено прочитајте каква работна недела е пред вас

Девица 23.8.-23.9. Љубов Поголемиот дел од слободното време ќе го минувате во сосема обични активности , уживајќи во...
Вести

Арсовска до СДСМ: Мојот мотив за влез во оваа градоначалничка трка е исклучиво подобрување на стандардот на граѓаните на Скопје

Искрено жалам што иако кампањата за градоначалник се уште не е започната, нападите кон мене како личност не престануваат....