петок, 27 август 2021

Вести

Мицкоски: Соработката на ВМРО-ДПМНЕ со Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе ги победи криминалот и корупцијата на коалицијата СДСМ-ДУМ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Велес каде присуствуваше на настан за промоција на...
Вести

Колев: Визија за развој на Велес, решавање на урбанистичкиот и сообраќаен хаос, град на културата и спортот, подобар град за нашите деца

Почитуван претседателе на ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р. Христијан Мицкоски, добредојдовте во Велес, во градот на Гемиџиите,...
Вести

Мицкоски со пораки до идниот градоначалник: Завршуваат салонските политики на Заев и неговите функционери кои се лоши за народот, доаѓа нова надеж

Драги велешани, да ви посакам добра вечер, да му посакам на ВМРО-ДПМНЕ добра вечер и се разбира добра вечер на победнички...