сабота, 21 август 2021

Вести

Мисајловски: Вода стои, Ѓорче не стои! Уште од прв ден сме на терен да ги слушнеме предлозите на нашите соседи и пријатели за поубава општина

Александар Стојкоски, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров денеска оствари средба...
Вести

Димовски: Потегот на Мицкоски да се повика да се приклучи Апасиев е исправен и е за рушење на Заев, ако е искрен ќе прифати соработка

Проблемите за кои зборувавме се на локално ниво и треба да се соработува за да се решат тие проблеми на граѓаните....