петок, 20 август 2021

Вести

„Вечерва со Одлука на Влада, Спасовски е навидум спасен од кривична одговорност за ограничени слободи и права на над 40.000 граѓани што не им издале лична карта“

Вечерва со Одлука на Влада Оливер Спасовски е навидум само спасен од кривична одговорност за ограничени слободи...
Вести

Скопје со најмногу активни случаи, следуваат Тетово и Гостивар: Каква е состојбата со коронавирусот во останатите градови?

Во последните 24 часа се направени 7.571 тестирањe, а регистрирани се 1.074 нови случаи на КОВИД-19, информираат од министерството...