петок, 6 август 2021

Вести

НИ ДОАЃА ГОЛЕМ ПРАЗНИК – во понеделник се слави заштитникот на медицината, еве зошто на овој ден да започнете бизнис или да тргнете на пат

Свети Пантелејмон се родил во Никомидија од татко незнабожец, Евсторгиј, и мајка христијанка, Евула. Во младоста...
Вести

Пендаровски: Армијата е ударната тупаница на здружените напори за гасењето на пожарите, благодарност до ЕУ и државите кои помогнаа

Претседателот и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски, вечерва ги посети припадниците на Армијата...
Вести

НЕМА ВЕЌЕ ГЛАСАЊЕ ВО ТУЃО ИМЕ И ПОЛНЕЊЕ НА КУТИИ: Исполнето барањето на ВМРО-ДПМНЕ, на локалните избори со фингерпринт уреди

Имено Државната изборна комисија на седницата денеска наведе дека е одбиена жалбата за набавка на уреди за биометриска...
Вести

Трајановски: Според закон градоначалникот на Скопје формира Градски штаб за заштита и спасување притоа тој е командант и назначува началник и неколку помошници

Поранешниот градоначалник на градот Скопје Коце Трајановски преку статус на Фејсбук пишува дека градоначалникот...
Познати

Откако и вперија п*штол Карлеуша за ова место не сакаше да слушне: Пејачката денес на тоа место слета со авион и имаше што да порача

Пејачката Јелена Карлеуша веќе долги години не настапува во Будва бидејќи во минатото доживеа вистински пекол. Имено...