вторник, 3 август 2021

Вести

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ: Граничниот премин се уште затворен, струјата е исклучена во околината, автомобилите се пренасочуваат преку Дојран

Пожарот што попладнево избувна во граничниот појас меѓу месноста Милци и граничниот премин Богородица е локализиран...
Вести

НЕ СЕ ОБИДУВАЈТЕ ДА СИ ГИ ЗЕМЕТЕ ПАСОШОТ И ЛИЧНАТА КАРТА – во просториите на МТВ се чека секојдневно со часови, не се носат ниту маски

Вистински хаос трае речиси со денови и недели во делот на МТВ каде се подигнуваат готовите лични карти и пасоши. Како...
Вести

Сарамандов: И покрај неспособната општинска власт и минимални ресурси пожарникарите во Гевгелија херојски се борат против огнената стихија на ГП БОГОРОДИЦА

БРАВО ЗА НАШИТЕ ПОЖАРНИКАРИ КОИ УСПЕШНО СЕ СПРАВУВААТ СО ПОЖАРОТ НА ГП БОГОРОДИЦА. Гевгелија со денови се труе...
Вести

УЖАСНИ СНИМКИ ОД ГЕВГЕЛИЈА: Огнените јазици проголтуваат сè пред себе, повторно нашата реакција е задоцнета – Грција нека ни помогне!

Откако попладнево изби голем пожар на потегот меѓу месноста Милци и граничниот премин Богородица, сега се појавија...
Познати

Таа е девојка од скопскиот џет-сет: Запознајте ја Ивана, особено ќе се ѕверите во неа кога ќе видите како позира во с*кси долна облека! (ФОТО)

Ако треба да се избере една од најпопуларните скопјанки на социјалните мрежи, изборот дефинитивно би паднал на...
Вести

Лефков: Стојанче Ангелов и власта целосно потфрлија со справување од огнената стихија и ги оставија граѓаните на цедило, одговорност мора да има

Многу е важно да се освестиме, многу е важно денеска да го говориме за она што се случуваше вчера. Имено, вчера битката...