недела, 1 август 2021

Вести

Мицкоски и Георгиевски заедно го искачија Водно: Дејан шампионе ти посакувам уште многу успеси и високо кренато знаме на нашата Македонија

Местото на шампионот е на врвот, овој пат кон нашето Водно, неполитички и спортски, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Останати спортови

Откриени детали за скандалот на Олимписките игри: Што се случува со атлетичарката која беше присилена да се врати дома?

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) на Твитер објави соопштение за ситуацијата со белоруската атлетичарка...