недела, 25 јули 2021

Вести

Мицкоски: Вие граѓаните ќе одлучите како и на што ќе се трошат парите од вашиот данок, седиштата на институциите ќе ги преместиме низ цела Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на трибина Промоции на политики – Македонија за сите...
Вести

Пецаков: Охрид ќе биде светска туристичка дестинација, ќе се бориме против дивоградбите и ќе се грижиме за статусот на Охрид во УНЕСКО

На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ за промоција на политики , Македонија за сите луѓе кандидатот за градоначалник...
Вести

Дали смее Аднан Џафероски, СОВЕТНИК на Спасовски, да води кампања од врата на врата за Градоначалник на Долнени, истовремено е и член на ЦО на СДСМ?

Аднан Џаферовски актуелен советник на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски води кампања од врата...