среда, 21 јули 2021

Вести

Мицкоски: Кога не може на јавноста, тогаш Заев да си признае себеси, ВМРО-ДПМНЕ го предложи концептот за законското решение за отворени листи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ после изјавата која ја даде во општина Карпош, непосредно пред почнувањето на трибината...
Вести

Силјановска Давкова: Ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за Бехтел и Енка договорот затоа што немаше реална аргументација од власта

На вечерашната трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во општина Карпош се обрати пратеничката...
Вести

Мицкоски: Резолуцијата да биде прифатена од сите партии без изговори и условувања, така ќе покажеме единство и ќе ги зајакнеме државните позиции

Резолуцијата да биде прифатена од сите политички партии, без условувања  барање на изговори, вели претседателот...
Вести

Мицкоски: Ќе презентираме како до плата од 750 евра и како ќе го формализираме тргувањето со крипто валути во полза и развој на Македонија

Денеска продолжуваме практично со она кое што започнавме во скопската општина Гази Баба, каде што ја имавме првата...