недела, 18 јули 2021

Живот и стил

ПРЕП. АТАНАСИЈ АТОНСКИ: Миленик им беше на врсниците кои во детските игри ќе избереа овој за цар, оној за војвода, а Атанасиј за игумен

Денеска е 5 јули (по стар стил) и се слави Преподобен Атанасиј Атонски. Беше роден во Трапезунт, од богобојазливи...
Познати

НИКОЈ НЕ ТРЕПКА! Северина го покажа жешкото тело, па го „запали“ Инстаграм – пејачката во заносно издание, а еве што вози! (ФОТО)

Северина не е позната по чести голи фотографии, сепак, сега ги почести своите обожаватели со серија од дури пет...