среда, 14 јули 2021

Познати

СПИЕЛА СО ПОЛА ГРАД, А СОПРУГОТ БАРАЛ ДА НЕМААТ ОДНОСИ ДО ПРВАТА БРАЧНА НОЌ: Популарната манекенка шокираше со своето признание! (ФОТО)

Една од најпопуларните плус сајз манекенки Ешли Грејем повторно е бремена. Манекенката ја објави веста преку...
Вести

Маркова: За една година власта ја зголеми ценатата на струјата за околу 20%, а во време на криза и пандемија граѓаните ќе плаќаат и еколошка такса

За нешто повеќе од една година власта предводена од Социјалдемократскиот сојуз и Зоран Заев, цената на електричната...
Вести

Димитров: Наместо 300 милиони евра за проект во Грција, може да се изградат три помали централи на гас во Македонија, за да заживее економијата

На денешната трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ проф. Д-р Константин Димитров истакна...
Вести

Мицкоски го презентира концептот Македонија за сите луѓе: Почист воздух, парите од акцизата за гориво ќе се наменат за народот, поевтина струја за домаќинствата…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на трибината „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во Гази Баба...
Вести

Мицкоски: Ќе донесеме поевтина струја, акциза од горивата која ќе заврши кај граѓаните, промоции на политики за Македонија за сите луѓе

Денеска започнуваме од овде од Гази Баба со акцијата која што ќе трае цело лето, а тоа е презентација на политиките...
Вести

Милошоски со апел до СДСМ и Заев: Прифатете ја Резолуцијата за да престане пазарџиската дипломатија, таа е црвената линија за нашиот национален и етно-културен идентитет

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во денешното издание на Дневникот на Сител телевизија...