четврток, 8 јули 2021

Вести

Мицкоски: Сите парламентарни партии треба да ја поддржат резолуцијата која ги содржи македонските црвени линии, да застанеме заеднички во одбана на интересите на Македонија

Очекувам сите парламентарни политички партии да ја поддржат резолуцијата без разлика дали се ДУИ, Алијанса, Алтернатива,...
Вести

Мицкоски: Од Кембриџ и Оксфорд, спаднавме да универзитет од Габрово да ни биде репер, образованието мора да биде врвен приоритет

„Мила Царовска вели ќе правам реформи во образованието, со тоа што ќе имам онлајн настава, ќе имам дигитализација...
Вести

Мицкоски: Три лоби куќи скапо платени со народни пари се грижат да ги покријат пљачките и криминалот на Заев пред светот, но неуспешно

Заев води кампања преку три сериозни лоби куќи, ако се скапо платени со народни пари, кои работат на неговиот имиџ...
Вести

Мицкоски: Се додека сум во ВМРО-ДПМНЕ, Преспанскиот договор нема да биде завршена работа, не може да му се дозволи тој што го поддржува договорот да му дадете право да краде

Не може да е завршен Преспанскиот договор, а ние да сме најкорумпираната и најкриминалната држава во Европа и...
Вести

OK ВМРО-ДПМНЕ Лозово: И покрај бројните кривични пријави против него, Велковски по втор пат предложен кандидат за градоначалник

Почитувана јавност, ова е само дел тортурата, со која се соочуваа во изминатите четири години, вработените во Општина...
Вести

Силјановска Давкова: Оваа власт дојде на крилјата на мотото „Нема правда, нема мир“, но донесе непотизам, криминал и корупција

Кај законот можете да имате пишана или непишана норма, но ако нема морална димензија, нема да има правда и правичност....