среда, 7 јули 2021

Вести

Силјановска Давкова: Непознат феномен е министер за внатрешни работи да оди во предизборна кампања за локални избори како што прави Спасовски

Непознат феномен е министер за внатрешни работи да оди во предизборна кампања за локални избори. Министрите за...
Вести

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во ОН со противрезолуција на таа од САД, СССР бараше Грција да не ги дискриминира Македонците во Егејска Македонија

На 8 јули 1947 година на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации, тогашниот советски делегат Андреј...
Живот и стил

Еве како да се подготвите за на плажа во рок од 24 часа: Бидете сигурни дека сте ги направиле овие неколку чекори пред да излезете на сонце

Останува малку време до долгоочекуваниот одмор. Доколку не сте имале време адекватно да се подготвите за на плажа,...
Храна и пијалаци

Овој зеленчук и овошје го обновува и хидрира организмот за време на жешките летни денови, на овој начин ги надополнувате витамините

Во текот на летото, поради големата топлина, дефинитивно мора да обрнеме внимание на она што го јадеме и да избереме...