четврток, 1 јули 2021

Вести

Трајановски: Со СДСМ на власт општините и јавните претпријатија тонат во долгови, ВМРО-ДПМНЕ се грижи за општественото добро и ќе изгради силни и развиени европски општини

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на вечерашната трибина за локална самоуправа во Гази...
Вести

Стојаноска: Собранието е дисфункционално, гласачка машина која носи само закони за задолжувања и заеми кои граѓаните ќе ги враќаат и плаќаат

За се’ она што се случува во Собранието последните 10 месеци одговорноста треба да биде кај власта, истакна пратеничката...
Вести

Мицкоски: Бев во право кога кажав дека струјата ќе поскапи, исто како што им предложив да го намалат ДДВ-то за да не настрадаат граѓаните, истото треба да се случи и за индустријата

Во денешното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...
Вести

Мицкоски: Не знам дали ќе има словенечки предлог за напредок кон ЕУ, но знам дека треба да има македонска понуда, поточно да немаме толку сиромаштија, невработени, криминал

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека не знае дали...