понеделник, 28 јуни 2021

Музика

ОБЈАВЕНО Е ПО КОЛКУ ГЛАСОВИ ОСВОИЈА ФИНАЛИСТИТЕ НА „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРТАНД“: Вртоглава бројка освои Махир Мулалиќ – еве по колку освоија македонските кандидати

Кога беше објавено дека Махир Мулалиќ го освои првото место од оваа сезона во „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ...
Вести

Јорданов: Штип е приватизиран од неколку фамилии олигарси на власт, граѓаните мора да се спротивстават на таквото владеење на СДСМ

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, вечерва во „Што не е јасно„ во Алфа телевизија, истакна дека...