петок, 18 јуни 2021

Фудбал

Хрватска освои само бод против Чешка – шансата за пласман во осминафиналето ќе ја бараат во последното коло од групата

Хрватска и Чешка одиграа нерешено 1-1, натпревар од Д- групата на континеталниот шампионат. Резултат ги искачи репрезентативците...
Вести

ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ ДОАЃААТ ОД РУСИЈА: Откриена нова мутација на коронавирус – ја намалува ефикасноста на вакцините и лековите!

Руската Федерална агенција за биомедицина (ФМБА) откри нова мутација на коронавирусот, која е способна да ја намали...