четврток, 17 јуни 2021

Вести

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог за ограничување на овластувањата на Царовска, за да не може да го укине предметот историја- СДСМ избега од седница

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков ја извести јавноста дека додека траела седницата на комисијата...
Познати

Шок промена на Милан Станковиќ: Пејачот едвај личи на себе, девојките полудеа по неговиот нов имиџ кој е хит низ целиот свет (ФОТО)

Што и да направи пејачот Милан Станковиќ неговата армија од фанови секогаш го поддржува. Истото се случи и овој...
Вести

Ѓорчев: Македонските позиции во преговорите со Бугарија беа далеку подобри во минатото, сега сме во незавидна ситуација и трпиме порази

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Вин Вин” на ТВ Телма гостуваше поранешниот амбасадор на Република...