вторник, 8 јуни 2021

Вести

Димовски: Доста е за неправдите, лагите, манипулациите, понижувањата, распродажбите и предавствата – излези за Македонија!

Како поминува времето така и нервозата кај власта сè повеќе се зголемува. Дотолку повеќе што по вчерашното објавување...
Ракомет

Стевче Алушовски: Остваривме три од четирите цели оваа сезона и честитки до играчите за максималното залагање до крајот

Ракометниот шампион на Македонија Вардар ќе замине на одмор со победа над Металопластика и пласман во четвртфиналето...