сабота, 5 јуни 2021

Вести

Јанушев: Собранието е нефункционално поради тенкото мнозинство на власта, а на Заев не може да му се верува кога зборува за националните интереси

Апсолутно не се точни тврдењата дека ВМРО-ДПМНЕ го блокира македонското Собрание, тоа е нефункционално поради...
Познати

Ова место го нарече рајот на земјата, но сите гледаа во сосема друг жежок детаљ: Северина мокра до г*ла кожа како никогаш претходно (ФОТО)

Северина на Инстаграм објави фотографии во костим за капење од Малдивите, па за само неколку моменти доби десетици...
Познати

Број ситно до породувањето: Идната снаа на пејачката со македонско потекло ја откри детската соба на бебето, таа е како од бајките (ФОТО)

Избраничката на синот на пејачката Гоца Божиновска, Мирко Шијан со фановите на својот Инстаграм профил сподели...
Вести

Русковска: И да сакаат да ме сменат немаат можност за тоа, му порача на Заев да не се меша во постапките кои се водат во обвинителството

Вилма Русковска, шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во...
Хроника

Полицијата упаднала во дом на скопјанец кој бил во куќен притвор – по она што го пронашле таму, веднаш го префрлиле во истражниот затвор

Во скопската населба Карпош полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена...
Познати

Цеца фрли брдо пари за корсетот кој и ги притисна силиконите на првиот роденден на внукот – од оваа цифра ќе ви се помати умот (ФОТО)

Српската пејачка Цеца освен за роденденот на малиот Жељко, очигледно не штедеше пари и за својот стајлинг вечерта. Имено...