петок, 4 јуни 2021

Познати

Марина Туцаковиќ се бори со пеколна болест, но од пороците не се откажува – нема колега кој ќе поверува без што не може да издржи таа

Српската хитмејкерка Марина Туцаковиќ веќе три години храбро се бори против ракот на дојка. Марина прави сѐ за...
Вести

Милошоски до Османи: Собранието не е виновно за тоа што МНР нема пари да ги испрати ниту амбасадорите кои комисијата ги поминала, како примерите со амбасадорите за Австралија и Јапонија

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Само интервју...
Познати

Во вакво издание ја немате видено: Снаата на Цеца во ултра кратко фустанче покажа повеќе од што треба на роденденот на синот (ФОТО)

Речиси нема некој кој не знае дека вчера внукот на Цеца, Жељко Ражнатовиќ наполни една година. Семејството во кругот...
Македонија

„Напредокот на Македонија кон ЕУ да не се условува со работата на мешовитата комисија, Делчев е Македонец кој се борел за самостојна Македонија“

Сметам дека на Македонија треба да и се дозволи самостојно да си ја гради својата историографија. Затоа што нашиот...