среда, 26 мај 2021

Вести

Кочоска: ВМРО-ДПМНЕ е против зголемувањето на даноците и прогресивно оданочување, остро ќе се спротивставиме на евентуална таква одлука

Мојот впечаток е дека постои пробен балон со кој се тестира и се гледа каква ќе биде реакцијата на јавноста. Во...
Вести

Стојаноски: Царовска не одговара дали позади дигитализацијата која сака да ја спроведе во образованието се кријат бизнис интереси вредни 125 милиони евра

Однесувањето на министерката Царовска е проблем кој месец и половина е присутен во македонското општество и нејзиното...
Вести

Стојаноски: Аферата каде 250.000 евра од РЕК Битола завршуваат кај Вице Заев покажува зошто Македонија е на 111 место по индексот на корупција

Бојан Стојаноски, пратеник во Собранието на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата...
Вести

Муцунски: Случајот „27-ми април“ е пример како не треба да се води судска постапка, ВМРО-ДПМНЕ бара правда и ќе даде целосна поддршка на протестот на 29-ти мај

Апсолутна неправда е тоа што се има случено и пресудите, страшните неправедни пресуди кои што ги има за лицата...