недела, 16 мај 2021

Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓаните: Незадоволството е видливо, промените доаѓаат, а со тоа и создавање поквалитетен живот за сите граѓани

Акцијата „Пратениците со народот“ во организација на ВМРО-ДПМНЕ продолжува и денеска. Пратеникот Иван Јорданов...
Вести

„Дали причината зошто Царовска се обидува да го истурка законот за дигитални учебници е дека тој вреди 125 милиони евра поврзани со фирми од Хрватска?“

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира...